![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6651160
*
nr 665 1160
Spegel
mosaikram, höjd: 102
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 november 2010
kl 17:28:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 19:59:42
1
100 kr
1/11 08:44:14
1
500 kr
1/11 11:02:00
1
150 kr
1/11 13:14:06
2
150 kr
1/11 13:16:58
3
200 kr
1/11 16:30:11
2
250 kr
1/11 17:19:25
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mosaikram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 665 1160
Spegel
mosaikram, höjd: 102
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 19:59:42 | 1 | 100 kr |
1/11 08:44:14 | 1 | 500 kr |
1/11 11:02:00 | 1 | 150 kr |
1/11 13:14:06 | 2 | 150 kr |
1/11 13:16:58 | 3 | 200 kr |
1/11 16:30:11 | 2 | 250 kr |
1/11 17:19:25 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mosaikram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53